Spotkanie Pilotów Chorągwi i kadr wychowania wodnego

W dniach 6 – 8 października na naszym ośrodku odbyło się coroczne Spotkanie Pilotów i kadr wychowania wodnego.

Na Stanicy gościło ponad 30 instruktorów z całej Polski. Podsumowano zeszłoroczny zjazd w Gdyni, omówiono co zostało zrobione i co jeszcze chcemy robić. Dyskutowano na temat programu wychowania wodnego oraz biogramów do kolejnych edycji harcerskiego słownika biograficznego. Zaproponowano również utworzenie Medalu Zaruskiego przyznawanego za wybitne osiągnięcia na rzecz wychowania wodnego w ZHP.

 

Osobnym punktem było podsumowanie obchodów stulecia harcerstwa wodnego.  Było ono upamiętnione za pomocą odznak stulecia dla drużynowych, plakietek stulecia dla harcerzy, Balem Stulecia w Gdyni, wystawą w Muzeum Harcerstwa w Warszawie, okolicznościowym znakiem krótkofalarskim HF100HRW i 14 wydarzeniami stulecia, które zaliczono do kluczowych imprez mających regionalne i ogólnopolskie znaczenie dla harcerskiego ruchu wodnego. Przy okazji każdej imprezy stulecia na miejscu była specjalna flaga stulecia. Na tej fladze wszytskie środowiska biorące udział przyszywały swoje plakietki.

W sobotę po południu uczestnicy wybrali się na zwiedzanie naszego miasta przy pomocy motorówek.

W niedzielę zbiórka kontynuowana była po drugej stronie Odry, na ośrodku HOW Rancho. Tam dyskutowano an temat regionów, ich tegoroczne osiągnięć i planów.

Następne spotkanie będzie miało miejsce w lutym w Warszawie, gdzie na pewno nie zabraknie naszej reprezentacji.

Post Author: