Komenda Hufca

Komenda Hufca Wrocław Wschód:

Komendant Hufca: phm. Rafał Rumianowski

Komenda hufca - Rumian

Charyzmatyczny, zdecydowany i nieugięty. W ZHP od ponad już 11 lat. Pierwsza drużyna, do której należał, to 8 WDH „Bohema” – Hufiec ZHP Zgorzelec. To właśnie tam zapoczątkował swoją pasję do prężnego działania w ZHP. Dziś wciąż zaraża do działania kolejnych instruktorów, łącząc obowiązki życia prywatnego z kierowaniem działań Hufca. W wolnym czasie szlifuje techniki survivalu i umiejętności strzeleckie.

Z-ca Komendanta Hufca ds. organizacyjnych i pracy ze specjalnościami, Komandor WZD „Stanica”: phm. Konrad Krakowiak

Komenda hufca - Konrad Krakowiak

Nieprzerwanie związany ze środowiskiem z Biskupina. Spec od imprez masowych. Najpierw członek 8 WrWDH, potem pierwszy drużynowy 17 WrWDH „Bandana”. Obecnie mobilizuje kadry Hufca do profesjonalnego prowadzenia podejmowanych działań, jako Komandor Stanicy dba o rozwój macierzystego środowiska oraz udziela się w Wydziale Wychowania Wodnego GK ZHP. Na co dzień kontynuuje naukę na studiach II stopnia kierunku Geodezja i Kartografia oraz pokonuje duże dystanse na rowerze.

Skarbnik hufca: Mateusz Głuch

Komenda hufca - Mateusz Głuch

Głowa rodziny Głuchów w Hufcu Wrocław Wschód. To właśnie przez nich Gajków nazywany jest Głuchowem. Obecnie drużynowy 38 WDS „Target” i strażnik finansów Hufca, wolnym czasie strzelec wyborowy i żeglarz. Rozliczenie obozu na 250 osób to dla niego żaden problem. Razem z drużyną patroluje Zewnętrzne Rubieże przez rozwój działań specjalnościowych pod kątem militariów oraz szeroko pojętym survivalem.

Z-ca Komendanta Hufca ds. pracy kadrą: pwd. Wojciech Pospolita

Komenda hufca - Wojciech Pospolita

Instruktor ZHP w stopniu przewodnika. Harcerz od 1999 roku. Z zawodu konstruktor oraz student studiów doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej. Zdecydowany przeciwnik muskulatury oraz dworca PKP Kędzierzyn Koźle. Rodowity Opolanin. Tam prowadził Gromadę Zuchową, a w czasie studiów we Wrocławiu był drużynowym 46 WDH „Arda”. Jego hobby to gra na basie, polski folk oraz książki Ryszarda Kapuścińskiego. W komendzie odpowiedzialny za działania programowe, czyli wszystkiego co dotyczy tego co najciekawsze oraz pracę z kadrą.

Z-ca Komendanta Hufca ds. programu, z-ca komendantki WSH „Tam i z Powrotem”:
pwd. Natalia Szyry
Komenda hufca - Natalia Szyry

Jak na studentkę Politechniki Wrocławskiej przystało, posiadaczka analitycznego umysłu. Aktualna drużynowa 46. WDH „Arda” i entuzjastka propozycji programowych. Wielka fanka podróży, przede wszystkim tych, które prowadzą ją w góry. W wolnym czasie gra na gitarze i pracuje jako animatorka.

Z-ca Komendanta Hufca ds. promocji i informacji, z-ca Komandora WZD Stanica:
pwd. Marta Zarzeczna

Marta Zarzeczna

Pasjonatka żeglarstwa i była drużynowa 32. Wrocławskiej Drużyny Harcerskiej „Ekisana”. Łącząc swoje zainteresowanie z pracą w drużynie zmieniła jej specjalność na wodną. Uwielbia fotografię i grafikę komputerową, a marketing i promocja nie są jej obce. Jest też zastępcą Komandora WZD „Stanica” oraz wykonuje grafiki dla Centrum Wyszkolenia Morskiego w Gdyni. Aktualnie studentka Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej i wiceprezes do spraw promocji i marketingu w Akademickim Klubie Lotniczym.