Władze Hufca

Komendant Hufca: phm. Rafał Rumianowski

Rumian

Charyzmatyczny, zdecydowany i nieugięty. W ZHP od ponad już 11 lat. Pierwsza drużyna, do której należał, to 8 WDH „Bohema” – Hufiec ZHP Zgorzelec. To właśnie tam zapoczątkował swoją pasję do prężnego działania w ZHP. Dziś wciąż zaraża do działania kolejnych instruktorów, łącząc obowiązki życia prywatnego z kierowaniem działań Hufca. W wolnym czasie szlifuje techniki survivalu i umiejętności strzeleckie.

Z-ca Komendanta Hufca ds. organizacyjnych, Komandor WZD „Stanica”: phm. Konrad Krakowiak

Konrad Krakowiak

Nieprzerwanie związany ze środowiskiem z Biskupina. Spec od imprez masowych. Najpierw członek 8 WrWDH, potem pierwszy drużynowy 17 WrWDH „Bandana”. Obecnie mobilizuje kadry Hufca do profesjonalnego prowadzenia podejmowanych działań, jako Komandor Stanicy dba o rozwój macierzystego środowiska oraz udziela się w Wydziale Wychowania Wodnego GK ZHP. Na co dzień kontynuuje naukę na studiach II stopnia kierunku Geodezja i Kartografia oraz pokonuje duże dystanse na rowerze.

Skarbnik hufca: Mateusz Głuch

Mateusz Głuch

Głowa rodziny Głuchów w Hufcu Wrocław Wschód. To właśnie przez nich Gajków nazywany jest Głuchowem. Obecnie drużynowy 38 WDS „Target” i strażnik finansów Hufca, wolnym czasie strzelec wyborowy i żeglarz. Rozliczenie obozu na 250 osób to dla niego żaden problem. Razem z drużyną patroluje Zewnętrzne Rubieże przez rozwój działań specjalnościowych pod kątem militariów oraz szeroko pojętym survivalem.

Członek komendy hufca ds. programu i pracy z kadrą: pwd. Wojciech Pospolita

Wojciech Pospolita

Instruktor ZHP w stopniu przewodnika. Harcerz od 1999 roku. Z zawodu konstruktor oraz student studiów doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej. Zdecydowany przeciwnik muskulatury oraz dworca PKP Kędzierzyn Koźle. Rodowity Opolanin. Tam prowadził Gromadę Zuchową, a w czasie studiów we Wrocławiu był drużynowym 46 WDH „Arda”. Jego hobby to gra na basie, polski folk oraz książki Ryszarda Kapuścińskiego. W komendzie odpowiedzialny za działania programowe, czyli wszystkiego co dotyczy tego co najciekawsze oraz pracę z kadrą.

Członkini Komendy Hufca: pwd. Małgorzata Honc

Postać nietuzinkowa i wolny duch myśli harcerskiej. Osoba będąca w stanie dogadać się z każdym, i to tak by wszyscy byli zadowoleni. Fanka muzyki znanej jako alternatywna, bywalec wielu wrocłaskich koncertów, z których większość organizowała. Specjalistka od spraw niemożliwych, kontaktów z otoczeniem i punktowaniu jego niedoskonałości. W komendzie odpowiedzialna za ogarnięcie bajzlu i kontakt z sojusznikami.