Konferencja w Gdańsku i Wyróżnienie w konkursie „Harcerski Rejs Roku”

Wyróżnienie dla HOW Stanica za Rejs Morski

W trakcie weekendu 17-19 lutego w Gdyni odbyła się konferencja „Wychowanie Wodne w ZHP”. Tegoroczny zjazd poświęcony był inicjacji obchodów Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego, stąd większość atrakcji skupiła się na wyróżnieniu najpiękniejszych kart w dziejach Wodniaków. Nowe znajomości, morska bryza, premiery filmów o wodniakach i niezwykły specjalnościowy klimat był tym z czego skorzystała nasza reprezentacja- 12 osób z kadr HOW Stanica. Na marginesie dodamy, iż w efekcie Chorągiew Dolnośląska miała trzecią najliczniejszą ekipę uczestników.

Zdjęcie użytkownika HOW Stanica.

Główną atrakcją programu był Bal Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego w Polsce, na którym uczestnicy zjedli wystawną kolację, mogli posłuchać Koncertu Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, skosztować tortu i tańczyć do piosenek zarówno tych z lat 20tych jak i późniejszych.

Zdjęcie użytkownika HOW Stanica.

Nie obyło się bez małego sukcesu- Rejs Morski na s/y „Lady Melina”, który odbył się w zeszłym roku u wybrzeży Danii został doceniony za mobilizację środowiska i otrzymał wyróżnienie w kategorii „Powroty na morze”. Niestety tylko punktu zabrakło spływowi Odrą na s/y Mañana, by w rywalizacji śródlądowej zdobyć główną nagrodę. Wierzymy, że nasi Wodniacy nadrobią ten punkt w przyszłym roku.


Opublikowano

w