WBO 2017 – pierwsze informacje

Nasz projekt to wspólny pomysł instruktorów z Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Stanica” i wodniaków działających we Wrocławskim Stowarzyszeniu Żeglarskim „Port Stanica”.

Dostrzegamy ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjno-społeczny rzeki i zależy nam na tym, aby Odra była rzeką otwartą i przyjazną dla wrocławian i turystów. Z podziwem i zazdrością patrzymy na sposób wykorzystania rzeki w europejskich miastach — Pradze, Paryżu, Berlinie, Budapeszcie, Madrycie — i wierzymy, że Odra też kiedyś będzie naprawdę „dla Wrocławia”.

Liderem projektu jest Wojciech Dacko, związany z rzeką i z wodniactwem od ponad pół wieku, instruktor żeglarski i motorowodny, wieloletni instruktor harcerski i komandor HOW Stanica, a obecnie prezes stowarzyszenia „Port Stanica”. To między innymi jego doświadczenia z rzek europejskich są podstawą naszego planu.

W promocję i planowanie projektu są zaangażowani harcerze z HOW „Stanica” — w ramach wychowania harcerskiego i obywatelskiego.

W tym roku zgłosiliśmy do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego trzy powiązane ze sobą projekty. Wszystkie dotyczą rewitalizacji i rozbudowy portu i terenu nad zatoką we wrocławskiej dzielnicy Dąbie, a jeden z nich zakłada realizację II etapu projektu, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłym roku („Zielona plaża nad Odrą” — pierwsze sprawozdania z postępów już wkrótce).

Niebawem zaprezentujemy tu szczegółowo założenia i wizualizacje projektów, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z opisami na stronach WBO:


Opublikowano

w